Vícedenní poznávací

ISCHIA je největší ostrov v Nepolském zálivu, který je pro svoji překrásnou a malebnou vegetaci nazýván „zeleným ostrovem“. Původem je to sopečný ostrov, který má téměř 47 kilometrů čtverečních a žije zde asi 60 000 obyvatel. Má téměř kruhový tvar, od východu k západu je široký asi 10 km a od severu k jihu 7 km. Leží až na samém okraji zálivu, od Neapole je vzdálený 33 km. Na ostrově se nachází 100 termálních

Další zájezd z cyklu věnovaného Polsku míří do oblasti Mazovska. Varšava, hlavní město Polska, se rozkládá po obou březích řeky Visly a je největším městem země. Město vzniklo ve 13. století a od konce 16. století bylo sídlem králů. Za druhé světové války bylo 90 % města zcela zničeno, většina historických budov byla po válce obnovena. Staré Město je zapsáno na seznam památek UNESCO.

Hlavní město Maďarska vzniklo roku 1873 sloučením tří, do té doby samostatných částí, Budína, Starého Budína a Pešti. Rozkládá se na obou březích Dunaje. Budovy podél břehů, Budínský hrad a Andrássyho třída, jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Wrocław, česky Vratislav, je hlavním městem Dolního Slezska, které je často hrdě přezdívané „polské Benátky“. Je čtvrtým největším polským městem, ležícím na 12 ostrovech, navzájem propojených téměř stovkou mostů, klenoucích se nad řekou Odrou. Adventní trhy ve Vratislavi jsou jedny z nejhezčích, výzdoba města je velmi originální.