Ischia – týdenní pobyt autobusem (pátek 28. 6. – neděle 7. 7. 2019)

ISCHIA je největší ostrov v Nepolském zálivu, který je pro svoji překrásnou a malebnou vegetaci nazýván „zeleným ostrovem“. Původem je to sopečný ostrov, který má téměř 47 kilometrů čtverečních a žije zde asi 60 000 obyvatel. Má téměř kruhový tvar, od východu k západu je široký asi 10 km a od severu k jihu 7 km. Leží až na samém okraji zálivu, od Neapole je vzdálený 33 km. Na ostrově se nachází 100 termálních pramenů o různé teplotě, které pomáhají při léčení revmatických problémů, svalové únavy, kloubních poruch, nemoci páteře, doléčení zlomenin a gynekologických onemocnění.

Na severovýchodě sousedí s ostrovy Procida a Vitara, na jihu s dalším velmi známým ostrovem Capri. Patří k nejoblíbenějším turistickým cílům v Evropě, neboť díky kombinaci moře a termální prameny je ideálním místem pro bezstarostnou dovolenou, na kterou se dlouho vzpomíná.

Odjezd z nástupního místa: BRNO kolem 12,00 hod. (čas a místo odjezdu bude upřesněno v pokynech na cestu). Předpokládaná svozová místa v případě zájmu rekreantů Tišnov –  Blansko – Lipůvka – Kuřim.

Dále pokračujeme po dálnicích: Vídeň, Tarvisio, Udine, Florencie, Řím, Neapol, kde se nalodíme na trajekt a odjedeme na ostrov ISCHIA. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu Terme San Nicola – PANZA, který je umístěn uprostřed vinic na svazích hory Monte Epomeo a je obklopen rozlehlou zahradou plnou olivovníků, borovic a palem. Z hotelu je velmi dobrá dostupnost k pláži Citara, zálivu Sorgeto nebo do městečka Sant Angelo. Vzdálenost hotelu od moře je cca 1000 m, od centra městečka Panza 400 m, autobusová zastávka je 50 m od hotelu.

Ubytování

dvoulůžkové a třílůžkové pokoje se sociálním zařízením, klimatizací, balkonem nebo terasou.

Stravování

polopenze – snídaně (bufet), večeře – výběr z menu – 4 chody (salátový bufet)
Možnost dokoupení plné penze (vyřizuje se po příjezdu na místě)

Služby a vybavení

1× venkovní termální bazén – teplota 260C – 280C, obklopen rozsáhlou sluneční terasou s lehátky a slunečníky, 1× vnitřní termální bazén – teplota 340C – 360C, obklopen tropickou zahradou, součástí jsou 4 hydromasáže, turecká koupel a vodopád, velká terasa se slunečníky a lehátky, restaurace, TV hala, bar, WiFi v prostorách recepce zdarma, trezor v recepci za poplatek.

Cena zájezdu

  • 12 780,-osoba

Cena zahrnuje: dopravu lux. busem s klimatizací a WC, trajekt, průvodce po celou dobu pobytu se skupinou, stravování polopenze: snídaně–bufet, večeře – výběr z menu – 4 chody, ubytování ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích, balkonem nebo terasou, u hotelu 1 bazén venkovní, 1 krytý, slunečníky a lehátka u hotelu zdarma.
Pro rekreanty bude zajišťována doprava do termálních parků Poseidonovy, Apollónovy, Afroditiny a Negombo zahrady – v ceně zájezdu. Výlet na sopku Epomeo s česky mluvícím průvodcem.
Cena nezahrnuje: vstupy do ostatních termálních lázní a zahrad, příplatek za jednolůžkový pokoj 13,-€ osoba / den,  komplexní pojištění včetně storna zájezdu Kč 36 /osoba / den.

Odjezd z nástupního místa

  • Brno – kolem 12,00 hod. (čas a místo odjezdu bude upřesněno v pokynech na cestu)

Předpokládaná svozová místa v případě zájmu rekreantů Tišnov –  Blansko – Lipůvka – Kuřim