Lipót – termální koupaliště (sobota 22. 6. 2019)

Dále pokračujeme směr Břeclav, Bratislava, Rajka, Mosonmagyárovár, Lipót. Termální a zážitkové lázně Lipót se nacházejí v tzv. Meziostroví, které je ohraničené Dunajem a Mošonským Dunajem. Patří k nejmodernějším termálním lázním Maďarska. Termální voda s teplotou 65 °C vyvěrá z hloubky 2200 m. Je alkalicko-uhlovodíkového charakteru s obsahem jodidových iontů. Je vhodná na léčení pohybového ústrojí, revmatických a zánětlivých potíží. Voda v roce 2004 byla oficiálně prohlášena za léčivou vodu. Lázeňský komplex se nachází v tichém a krásném přírodním prostředí. Návštěvníky láká dvěma léčebnými bazény, plaveckým bazénem, dětskými bazénky, divokou řekou, vířivkou, zážitkovým bazénem s masážními prvky, velkým bazénem, dalšími atrakcemi (vlnobití, vodní park, tobogany) a saunou postavenou na ostrůvku s originálním designem vodního mlýnu. Areál koupaliště kromě koupání nabízí i množství jiných aktivit pro trávení volného času (hřiště na plážový volejbal, fotbalové hřiště, badminton, stolní tenis, vodní cvičení a vodní aerobic, masáže, dětské hřiště). V komplexu je v provozu restaurace, bufet, pizzerie a kavárna s cukrárnou.

Cena zájezdu

  • 460,- Kč osoba

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, průvodcovské služby, pojištění léčebných výloh
Cena nezahrnuje: celodenní vstupné do lázní (skupinová vstupenka) 250 Kč / dospělá osoba, 200 Kč / děti 6 až 14 let, děti do 6 roků zdarma (ceny jsou z roku 2018 – může dojít ke změnám).

Na skříňku je vratná záloha 1000,-ft. Lehátko lze půjčit za 800,-ft / den. Forinty vyměníte ve směnárnách v Mosonmagyárováru, kde uděláme krátkou zastávku. Vstupné se vybere v autobuse za Kč.

V prostorách koupaliště lze platit pouze forinty nebo eury. Nelze platit kartou. U vstupu do areálu je bankomat.

Odjezdy z nástupních míst

  • Blansko 5,30 hod. zastávka MHD na nám. Republiky
  • Lipůvka 5,45 hod. zastávka IDS u Formanky
  • Kuřim 5,50 hod. zastávka IDS Dům kultury
  • Kuřim 5,55 hod. zastávka IDS u nádraží ČD
  • Kuřim 6,00 hod. zastávka IDS sokolovna
  • Brno 6,15 hod. zastávka MHD  na ulici Dornych.

Pro skupiny a kolektivy upravíme termíny a místa odjezdů dle jejich přání